שילוב דק בעיצוב הגינה

שילוב דק בעיצוב הגינה הוא אמצעי יעיל ושימושי למיצוי היתרונות של הגינה בפרט ושל סביבת הבית בכלל.

התקנת דק אינה מחייבת בהכרח הוצאות גדולות. בחירה מושכלת של סוג עץ איכותי ועמיד והקפדה על הוראות השימוש והתחזוקה  של הדק מאפשרת בנייתו באופן שהתועלת שלו תצדיק את עלותו (אשר, כאמור, ניתן  לצמצם אותה).

על מנת לקרב את הטבע אל ביתכם ניתן לשלב את הדק בערוגות, עציצים, אדניות, מסלעה, מפל מים ואמצעים אחרים המעצימים את תחושת הטבע. יועצים מקצועיים יסייעו לכם להפוך את הדק לחלק טבעי מעיצוב סביבת הבית.

בניית דק חוסכת במים, אשר מהווה את אחד המשאבים היותר יקרים. הדק מייתר לא רק את השימוש במים אלא גם פוטרת אתכם מהצורך לדאוג לתחזוקת הגינה הכוללת ניכוש עשבים ועוד.

גם אם הדק מכסה את הגינה באופן חלקי הוא מהווה חיסכון ניכר. בנוסף, הליכה על דק נוחה ונעימה יותר מאשר הליכה על אדמה או על מרצפות. הדק מהווה גם אמצעי בטיחותי חשוב ביותר – התקנתו יוצרת חיץ בין האדמה או הבטון, אשר מהווים כר למזיקים, קוצים ושאר לכלוכים ובכך מונעת נפילות וחשיפה לגורמי סיכון שונים.

 

תחזוקה ונקיון הדק

שמירה על ניקיון הדק אינה כרוכה במאמץ. ניתן ללא קושי לשמור אל המראה שלו. ניתן לבחור דקים במגוון טקסטורות, עיצובים, צבעים וגימורים. הדק מהווה משטח נוח ובטיחותי שמתאים לאירוח, למשחק חופשי של ילדים והוא תורם לחזות ולאווירה כפרית, חמימה ונעימה.

על מנת להוזיל את העלויות ניתן ואולי אף רצוי- בהינתן מגבלה תקציבית- להעדיף דק מעץ טבעי על דק סינטטי, בין השאר משום שהדק הסינטטי עמיד יותר ואחזקתו פשוטה יותר לעומת הדק מהעץ הטבעי.

עם זאת, העדפת השימוש בעץ טבעי מחייבת בחירה מושכלת וזהירה: חשוב ביותר לבחור דק עשוי עץ איכותי, שלא יתפורר חלילה עם הזמן, כגון עת איפאה, אורן ועוד.

חשוב לציין, כי ניתן לבחור דק סינטטי שייראה כמו עץ טבעי לחלוטין. על פי רוב הוא מסופק עם אחריות לטווח ארוך, מה שמעיד על הביטחון של היצרנים והמשווקים בעמידותו. הוא אינו נוטה להתבלות ושומר על חזותו העיצובית הנקייה גם לאחר שנים. הוא עמיד לתנאי מזג אוויר קיצוניים, לשמש חזקה ולרטיבות.

למי מכם שהם שוחרי איכות הסביבה ומגנים עליה בקנאות ובאדיקות: דק סינטטי נחשב למוצר ידידותי לסביבה, בהיותו מיוצר מחומרים ממוחזרים ולכן אינו כרוך בזיהום סביבתי ואף לא בכריתת עצים נוספים.

 

שילוב דק בעיצוב הגינה מהווה אפוא תרומה חשובה, ניכרת לעין, לייפוי סביבת הבית. ברבים מחודשי השנה שורר במקומותינו מזג אוויר נעים, ודאי בשעות הערב, כך שהדק עשוי להיות מקום טבעי ומועדף לבילוי ולאירוח. על מנת ליהנות מדק איכותי ועמיד מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע, המאומנים ומיומנים בהתקנת דקים.