פתרונות לחיפוי פנים מבנים פרטיים ומסחריים

אחד המרכיבים המשפיעים באופן משמעותי על עיצוב פנים של מבנים פרטיים או מסחריים מתייחס לפתרונות חיפוי פנים של הקירות.

בין אם מדובר בעיצוב פנטהאוזים, דירות גן, וילות או דירות יוקרה או דווקא משרדים, קליניקות, אולמות תצוגה או מבנים מסחריים אחרים, הרי שניתן לבחור מבין פתרונות של חיפוי באמצעות אבני יסוד, פסיפס, ציורים בעבודות יד, חיפוי גרניט פורצלן, שיש ואחרים. אחד מפתרונות החיפוי שהפכו עם השנים לשימושיים בזכות עמידותם ותרומתם לעיצוב הכללי של המקום מתייחס לחיפוי באמצעות לוחות חיפוי ייחודיים. להלן מידע אודות פיתרון לחיפוי קירות זה והאפשרויות העומדות בפניכם:

לוחות מסוג HPL כפיתרון חיפוי עמיד המעניק חזות ייחודית למבנה
לוחות HPL מתאימים לצורכי חיפוי פנים הן עבור סביבות מגורים והן עבור מבנים ציבוריים. מדובר בלוחות המורכבים מחומרים טבעיים שמרכיבים את הליבה בשילוב עם תערובת שרפים פנוליים. ציפוי מגן מסוג זה עוטף את הלוחות מצדדיו, כאשר הינו מורכב משרפים מוקשחים התורמים לגיבוש עמידותם של הלוחות. הלוחות ידועים כמוגנים מפני קרני UV וחסינים מאש. הם דו צדדיים העומדים בתקנים בינלאומיים קפדניים ביותר. לאור העובדה שנעשה שימוש בניירות שלמים ורציפים בליבת הלוח לפני תהליך ה-press, רכיבי הלוח הופכים למקשה אחת והינם עמידים ביותר לעומת לוחות דקורטיביים אחרים. יתרון נוסף מתייחס לעובדה שללוחות אין נטייה לדהות מכוון שהצבע הינו חלק בלתי נפרד מליבת הלוח והפאנלים מקבלים צבע אחיד ועמידים לאורך זמן. הלוחות שומרים על הגוון המקורי ועל חסינות גבוהה, כך שהם מעכבים להבות ועמידים בפני כתמים.
הפאנלים המיועדים לתהליך של חיפוי קירות פנים מגיעים באינספור גוונים, כאשר ניתנת יד חופשית להזמין מראש ובהתאמה אישית לוחות חיפוי קירות פנים עם הדפסים ואפקטים מיוחדים, לרבות הדפסה דיגיטלית של תמונות, חירור CNC, איורים, כיתובים ועוד. בשנים האחרונות הפכו לטרנד לוחות קירות פנים עם הדפסים בתלת מימד וכיתוב של אותיות, כאשר הבחירה היא גם מבין טקסטורות המשחקות תפקיד חשוב וניתן לבחור מבין טקסטורות התורמות לעניין של החדר ומושכות את העין. את הלוחות ניתן לכופף בהתאם לצורך וליהנות משליטה מלאה במבנה הפנימי של החלל באמצעות שימוש ייחודי בלוחות ומבחינת התקנתם, יציבותם מונעת עיוותים מסוגים שונים בכל אפשרות התקנה, לרבות התקנה סמויה באמצעות תלייה, בהדבקה והתקנה גלויה.

מבחר פתרונות החיפוי למבנים
תוכלו לבחור לצורך חיפוי המבנה בלוחות שונים, כאשר כל אחד מאופיין בטקסטורות וגימורים שונים ולכולם יתרונות משלהם. ישנם לוחות הכוללים ליבת אלומיניום עם שכבות מרובות המותאמות במיוחד לחיפוי פנים, כאשר ליבת האלומיניום מגבירה את התכונות המכאניות ומספקת יציבות לתנאי אקלים משתנים בכל צד של הפאנל. אפשרות נוספת היא לבחור בחיפוי בטקסטורות שונות בגימור חלק או מחוספס, בהשראת הטבע ועוד. מאחר והצבע בלוח מהווה חלק בלתי נפרד מליבת הלוח, הפאנלים עמידים לאורך שנים ואלו זוכים לאחידות צבע ללא סכנת דהיית הגוון. אפשרות אחרת היא לעשות שימוש בלוחות בהדפסה דיגיטאלית ואפקטים מיוחדים, לרבות תלת מימד, דפוסים ואותיות, כאשר את ההדפסים הדיגיטאליים מטביעים בלוחות טרום תהליך ה-press ובאמצעות כך ניתן ליצור חזות ייחודית. לצורך שימושים תובעניים המחייבים חיפוי בקירות בחדרים רטובים, לצורכי ריהוט משרדי ועוד, מוצעים גם לוחות HPL העמידים בלחץ גבוה ובפני שריטות והבדלי טמפרטורות, כמו גם פשוטים לניקיון. ניתן לבחור לוחות בחמישה גדלים שונים, בעלי ליבת לוח שחורה, ליבה לבנה וליבה בשילוב רדידי אלומיניום לפי הרצון.