מטבחים מודרניים מעוצבים

מטבח מודרני מעוצב הוא על פי רוב מטבח גדול אשר החלל שלו מנוצל באופן אפקטיבי והוא כולל  מתחמי נישה שונים על פי ייעודם. המשפט הזה לא רק מצדיק אלא אף מחייב הסבר.

 

אורח החיים המודרני מאפשר ליהנות מאיכות חיים אבל גם מצריך לעבוד הרבה כדי להשיג רמת חיים גבוהה. חלק מהעבודה של עצמאים וגם של חלק מהשכירים יכול ומתבצע, הלכה למעשה, מהבית, באמצעות מחשב וטלפון.  אנשים רבים העובדים בבית מייעדים חלק מהמטבח לפינת עבודה, מה שהופך אותו למקום העבודה ולסביבת העבודה הקבועה שלהם- מלאה  או חלקית. טבעי שאנשים אלה ירצו להפוך את המקום הזה לאזור נוחות.

מטבח מודרני מעוצב עשוי לכלול שולחן גדול ואי קטן, תאורת קיר שקועה וגופי תאורה נוספים המאפשרים מיקוד האור על שטח קטן. כמו כן מטבח מודרני עשוי לכלול מחיצת גבס  עם נישה לפלזמה, התוחמת את מקום הכנת האוכל ואחסון חומרים וכלים לבין השולחן, שעליו מתבצעת העבודה.

מטבחים מודרניים מתאפיינים על ידי קביעת שפה עיצובית לטעם הלקוחות. על פי נבחר סוג החומרים של הרהיטים, של החיפויים, של הווילונות, של הריפודים, של הריצוף ועוד. המטבח המודרני מתאפיין, בין השאר, בשילוב חומרים: שיש, עץ, זכוכית, אלומיניום ועוד. על פי רוב, בהיות המטבח מתחם מרכזי בבית, אשר דייריו משקיעים בעיצוב כל מתחמיו וחלליו, טבעי וסביר שעיצובו "יתכתב" עם עיצוב הסלון; טבעי שהוא יהיה גדול ומרווח; שיאפשר נגישות קלה אל הציוד שבו; שיאפשר לנצל אותו להכנת אוכל, לאכילה, לעבודה ואף לאירוח.

הוא מטבח שתכנונו ועיצוב ונעשים באופן מושכל, על מנת לאפשר לדיירי הבית ניצול ומיצוי מרבי ומיטבי של הפוטנציאל הגלום בו לכל הייעודים שלו ולכל השימושים בו. רבים רוצים להרגיש במטבח כמו שהם מרגישים בסלון- במקום שנוח ונעים בו.

 

מאפייני מטבח מודרני

אם לתמצת בראשי פרקים, ניתן להגדיר ולתאר מטבח מודרני על פי מאפיינים אחדים ייחודיים לו:

מספר קטן של צבעים, קווים נקיים, פרזולים מינימאליים, ללא קישוטים, גימור  פשוט.

העדפת חומרי גלם בעלי מראה ואופי קר ומתכתי ( ניקל, נירוסטה) לצד זכוכית, שיש, ואבן טבעית.

פתרונות אחסון אפקטיביים המאפשרים ניצול מיטבי של חלל המטבח. דגש על נישות מתאימות בדיוק למידותיהם של מוצרי החשמל הגדולים, ארונות עם מגירות ייעודיות לאחסון כלי אוכל, כלי אחסון וסכו"ם.

תאורה שקועה, כיריים חשמליות, מקרר גדול. דגש על צבעים מטאליים, לבנים או ניטרליים.

העדר חציצה בין הסלון לבין המטבח- שני מתחמים מרכזיים בבית בעלי מעמד שווה מכל בחינה. לכל היותר עשוי להיקבע מיקום האי בחלל שבניהם באופן היוצר חיבור טבעי בינהם ואף מקל על עריכת השולחן, הגשת האוכל ופינוי הכלים לאחר האכילה.

 

בשורה התחתונה: מטבח מודרני הוא מטבח שמעצבים אותו אנשים שמפרשים את המודרניזם על פי תפיסתם ובאופן שבו נכון ומתאים להם לחיות את חייהם.