"הדבר החשוב ביותר זה החיבור עם הלקוח"

מה הקשר בין כדורגל עיצוב פנים? בין הבקעת שערים לבין עיצוב מטבחים, בעיצוב דירות יוקרה? מסתמן שיש דבר כזה לפי הקבלות שמספק אמיר שלח לשעבר בלם מכבי תל אביב ונבחרת ישראל נראה כי יש קשר חזק בין שני העולמות.

מאת אבי מוססקו | צפון העיר תל אביב, יוני 2009

 

אם מקדישים לכך מחשבה נוספת, אז כדורגל ועיצוב פנים הם לא באמת עולמות תוכן רחוקים כל כך. בסה"כ הכדורגלנים אם שכחתם, יוצאים עם הנשים הכי יפות, מתלבשים עם המותגים ובגדי המעצבים הכי חמים בשוק ובסטייל, כך שאולי, בסופו של יום, החיבור בין אסתטיקה וכדורגל הוא לא כזה הזוי.

מאז שאמיר שלח פתח את הסטודיו שלו לעיצוב פנים לפני כחמש שנים הוא הצליח לבסס את מעמדו כמעצב פנים מהשורה הראשונה והוא מתהדר ברשימת פרויקטים מרשימה, מניו יורק ועד לרמת אביב ג'. הסטודיו של אמיר שלח SADESIGN היא אמון במהלך השנים האחרונות על מגוון עבודות עיצוב, גם בנישת עיצוב חנויות וחללים מסחריים וגם של עיצוב בתים פרטיים ועיצוב דירות יוקרה. עם הפרויקטים שאמיר עיצב ניתן למנות 8 חנויות של מותג ההנעלה היוקרתי סטיב מאדן, (בשבעת כוכבים, נמל ת"א, שינקין ,ירושלים ועוד.) כמו כן עיצב את רשת חנויות סטיביס (מותג הנעלה לילדים) עיצב את רשת החנויות אינטר ג'ינס חנויות למותגי אופנה כמו (ריפליי אדידס ועוד.) את סניף הדגל של HOLOCLINIC חדרי מלח יוקרתיים בהרצליה פיתוח אמיר שלח עשה שיתוף פעולה יחד עם חנן פרי בעיצוב חנות הקונספט מכבי תל אביב בהיכל נוקיה. אמיר אף הטביע את חותמו אל מעבר לים ועיצב show room מפואר במנהטן של חברת NYKB כמו כן גם רשת רול בר יוקרתי במנהטן השייכת ליזם ישראלי בשם PRESS . בנישת החללים הפרטיים משרד הבוטיק SADESIGN חתום על עיצוב של מגוון בתים ודירות יוקרה באזור תל אביב והשרון.

אמיר מה הביא אותך מעולם הכדורגל לעיצוב הפנים?

כאשר קניתי דירה ב1995 חנן פרי ממשרד פרי דבידוביץ עיצב לי את הדירה הייתי שותף פעיל המהלך השיפוץ בליווי העבודות ובחירת החומרים והתהליך כולו מאוד הלהיב אותי חמש שנים לאחר מכן בגיל 30, החלטתי שהגיע הזמן לתכנן את העתיד שלי , את היום שאחרי, אז נרשמתי ללימודי עיצוב פנים .באורט וחשבתי שתוך כדי הלימודים שנמשכו שלוש שנים אראה אם זה מתאים לי ואם אני מוכשר ומשם די זרמתי. בראשית הדרך ותוך כדי הלימודים התחלתי לעצב פרויקטים של משפחה וחברים. לאחר מכן יצאתי לניו יורק למשך שנה וחצי שם עיצבתי ליוויתי וניהלתי פרויקטים של דירות יוקרה במנהטן עבדתי בחברת מטבחים ואמבטיות מאוד גדולה בשם NYKB ומאוחר יותר עיצבתי את השואו רום השני שלהם במנהטן .

איזה איכויות שלך שבאו לידי ביטוי בעולם הכדורגל באים לידי ביטוי בעיצוב פנים?

אני חושב שכל אדם מביא את תכונות האופי והאיכויות שלו לכל תחום בחיים שלו. אני בבסיס שלי אדם חרוץ, רציני, יסודי, אחראי אולי אפילו יותר מידי רציני , בעל חוש אסתטי וטכני יורד מאוד לפרטים. תכונות שהביאו אותי להישגים שהגעתי בתחום הכדורגל את האיכויות האלו אני מיישם גם בתחום עיצוב הפנים . הכדורגל נתן לי חשיפה ופתח לי המון דלתות בתחום עיצוב הפנים למרות שאם בסוף היום לא הייתי מספק את הסחורה אז לא היו סוחרים את שירותי.

כמה אתה נהנה מהעבודה שלך? וממה יותר כדורגל או עיצוב פנים?

הכדורגל חשף אותי והביא אותי לשיאים וריגש אותי ברמות הגבוהות ביותר אתה יכול לפרט כשאתה זוכה בגביע ומשחק מול 80 אלף איש יש הרבה רגעי שיא כשאתה שחקן מוביל ומשחק בקבוצה שמתמודדת על תארים ושחקן נבחרת אתה מבין שאתה משחק כל השנה בשביל רגע אחד מסויים אין זמן לשמוח יותר מידי, תמיד יש את המשחק הבא, המשחק הקרוב זה מקצוע מאוד טובעני שדורש ממך להיות חזק מנטלית לדעת להתמודד כשלים, רגעי שפל ושיא . לדעת להתמודד עם קהל ותקשורת, אני חושב שחלק מהדברים האלה מאוד עוזרים לי בכלל בחיים לקחת את הדברים בפרופוציות ולהתמודד עם קשיים. בתחום עיצוב הפנים למרות שהמשרד שלי אחראי על תהליך עיצוב הפנים כולו משלב התכנון ועד למסירת המפתח ללקוח אני מאוד נהנה בעיקר מהשלבים הראשונים של התכנון , ירידה לפרטים, בחירת חומרים, והוצאת תוכנות לביצוע. כשעוברים לשלב הפיקוח יש כבר פחות אדרנלין זה השלב שבו מחכים לראות את הבייבי החדש, המוצר המוגמר, אני מאוד אוהב כשהראש שלי חושב עיצוב אבל כמו בכל דבר בחיים כל דבר דורש שלבים . יש שלבים יותר עניינים ויש יותר מעניינים.

מהי הייחודיות של הסטודיו שלך לעיצוב פנים SADISIGN ?

אני מנהל משרד בוטיק לעיצוב פנים מאוד עדכני יצירתי, מאותגר, ופתוח מבחינת סל השרותים שאני מספק ללקוחות שרות שהוא ONE STOP SHOP כלומר מלבד התכנון והעיצוב גם אחריות ופיקוח על כל תהליך העבודות והשיפוצים בפועל, אני הולך יד ביד עם הלקוח עד לסיום הפרוייקט ואז בעצם ללקוח יותר נוח לעבוד מולי ולא מול סוללת אנשי מקצוע שבדרך כלל מעורבים בפרוייקט. כשאני מתפקד על תקן פרוייקטור ומתפקד גם על הצד הביצועי אז העבודה נעשית פשוטה מדוייקת, ומהירה יותר . וכמובן מוצלחת בכל נושא הפינישים.

מאיפה אתה מקבל השראה?

מכל מקום בחיי היומיום אני נחשף וניזון. הדבר החשוב ביותר הוא ההתחברות עם הלקוח כדי ליצור לו את הבית או העסק עם סביבת מגורים או עבודה נעימה ונכונה לו. ולא להיות מקובעים על משהו שאני חושב שהוא נכון.

האם יש סגנון מסויים שאתה מחובר אליו יותר?

אני אישית יותר מחובר לסגנון מודרני קווים נקיים, בשילוב קלאסי שלא יהיה קר מידי אך כפי שאמרתי אני מתאים עצמי ללקוח, לרצונות שלו, לפנטזיות ולדרישות שלו.

מה הוא האני מאמין שלך?

אני נותן שירות- ללכת יד ביד עם הלקוח ללמוד את הצרכים שלו, להבין את הציפיות שלו, וכמובן לשלב פרקטיות עם אסתטיקה.

על איזה פרויקטים אתה עובד כעת?

בתחום עיצוב המסחרי לאחרונה סיימתי לעצב את הסניף של רשת קפה קפה שעתיד להיפתח בראשל"צ , בקרוב ייפתח הסניף של מסעדת רול בר בניו יורק "PRESS" הייתי אחרי על עיצוב סניף הדגל של רשת HALOCLINIC בהרצליה פיתוח במגזר הפרטי עיצוב דירות ועיצוב בתים פרטיים עובד במגביל על מספר פרויקטים : בהוד השרון, רמת אביב ג' הרצליה פיתוח וקיסריה. חשוב להדגיש שלמרות שעיצבתי דירות לכדורגלנים וידוענים ועיצבתי דירות יוקרה אני עובד גם בפרויקטים בעלי תקציב נמוך יותר.

בוא נחזור קצת לעולם הכדורגל מה אתה אומר על הכישלון בקמפיין האחרון של ניבחרת ישראל?

קודם כל אני לא משתמש במילה כישלון אלה באי הצלחה. נבחרת ישראל לא הצליחה לעלות ולהשתלב במונדיאל 2010 בדרום אפריקה, אומנם הייתה הגדרלה נוחה אך עדיין אנחנו לא מאריות הכדורגל האירופאי או העולמי .

התקשורת מייצרת חלום וציפיות עבור הקהל אבל כפי הנראה אנחנו לא מספיק טובים ומכבי תל אביב העונה?

בנוגע למכבי תל אביב השנה הועמד לרשותם תקציב גדול מאוד ביחס לשנים עברו ובכלל. לכן האכזבה מאי ההצלחה גדולה יותר ללא ספק העבודה הן המקצועית והן בחירת השחקנים והניהול לא הצליחו .

נדמה שהפכת למולטי טאלנט- לאחרונה ראינו אותך בקמפיין עם שותפתך לחיים הדוגמנית ויקי מקריאניס.

חברת פיקס החליטה לעלות עם קמפיין יחסי ציבור לחברת הלבשה תחתונה, שכמותו נעשה בעולם קודם לכן כלומר השילוב ביין כדורגלן לדוגמנית. הם פנו אליינו שקלנו את ההצעה וחשבנו שיהיה נחמד לעשות משהו משותף ביחד אפשר להגיד שהיה נחמד, נהננו, ואנו גם מרוצים מהתוצר המוגמר.