פרוייקטים

עיצוב חדרי אמבט

עיצוב חדרי אמבט כרוך בתשומת לב לפרטים הקטנים, תוך כדי דגש לפרטיות, אינטימיות, נוחות, פונקציונאליות וסגנון. חדרי האמבט אישיים ובדרך כלל גם פתוחים רק עבור דיירי הבית, כל עוד יש חלל ייצוגי המשמש את האורחים. בבואו של מעצב הפנים ליצור את המרחב האינטימי הזה, הוא בדרך כלל בוחן את הסגנון ואת שפת העיצוב, אותה מבקש הלקוח לבטא. אין ספק כי מדובר באחד מהחללים הכי אינטימיים בבית, בו הדיירים אמורים להרגיש בנוח, בעודם חשופים תרתי משמע. יש מגוון גדול של עיצובים וסגנונות, בהתאם לצרכיו ורצונותיו של הלקוח. כל עוד הרצונות שלו מתכתבים עם הסגנון של מעצב הפנים, ניתן ליצור חלל הרמוני, פרקטי ומעוצב.

בחירת הסגנון

כיום, העיצוב הפופולארי ביותר הוא בעל קווים נקיים, ישרים ואסתטיים, תוך כדי שימוש במבחר של אביזרים המעניקים גם ביטוי מודרני ורלוונטי לחדר האמבטיה. בזכות הטכנולוגיה, האפשרויות באריחי חיפוי וסדרות הברזים הינו בלתי מוגבל, ניתן לבחור סגנון רומנטי, כפרי, אורבאני, שאבי שיק, אקלקטי המשלב בין מספר סגנונות וכן הלאה. למרות כי בדרך כלל עיצוב חדרי אמבט הוא נקי יותר כאמור, חשוב להוסיף טביעת אצבע מאת המעצב, אותה גיבש יחד עם הלקוח. נגיעות אישיות בחדר האמבטיה, יהפכו אותו מחדר אמבטיה סטנדרטי, לחדר מעוצב באופן אישי. השילובים המומלצים בדרך כלל עבור עיצוב חדרי אמבט הם קווים נקיים וישרים עם אריחי בטון רחבים, חיפוי קיר בצבעים עזים בשילוב מראות לאורך הקיר לתחושה מרחבית ויזואלית גדולה יותר, שילוב של גרניט פורצלן עם כלים סניטריים לבנים ונגיעות צבעוניות בפריטים מסוימים, אריחים לבנים עם פס צבעוני ונגיעות אישיות ליצירת רומנטיקה ועוד.

דגש על אלמנטים חשובים

עיצוב חדרי אמבט מצריך גם מחשבה אקולוגית, לשמירה על איכות הסביבה וחיסכון משמעותי במים. המעצב יכול להציע ללקוח פתרונות חסכוניים כגון שימוש במקלחון במקום אמבטיה, ליצירת מראה יותר נקי ויחד עם זאת אקולוגי. פרט מאוד חשוב גם כן הוא האחסון, בכדי לחסוך במקום ניתן לשלב ארונות אחסון צפים, שיאפשרו את המראה המינימאלי, אך יחד עם זאת יהוו כמקור פונקציונאלי ופרקטי. ישנם אלמנטים רבים הסובבים סביב עיצוב חדר האמבט, שאמורים להתחשב ביצירת חלל נוח ופונקציונאלי עבור הלקוח, על פי דרישותיו ועל פי גודל החלל.