מוצרי אוורור לבית – סקירה

אוורור חוסך בהוצאות מיזוג ומבטיח איכות חיים גבוהה. קיים מגוון רחב של מוצרים הנותנים מענה על פונקציה מן הסוג הזה, בעיקר בבתים פרטיים ודירות. כאשר בוחרים בין מוצרים רצוי להגדיר מטרות, צרכים ומסגרת תקציב. יש להביא בחשבון את ההשתלבות של מוצרי אוורור לבית בחלל הפנים או החוץ ולהתייעץ עם איש מקצוע בכל מקרה של התלבטות.

בנוסף, חשוב להבחין בין המוצרים המיועדים לחלל גדול כמו סלון או מטבח, לבין מוצרים סולידיים ושקטים שיכולים לתת את המענה הרחב ביותר דווקא בחדרי שינה או מחסנים.

סוגי מאווררים

את הסקירה כדאי להתחיל עם מאווררי עמוד אסתטיים ויעילים. מאווררים אלו מציעים אפשרות צידוד לצדדים, להרמה או להורדה, ניתן לשנע אותם בקלות מחדר לחדר והם מוסיפים טאצ' ייחודי למראה של בית מעוצב. למאווררי עמוד רשת מתכת חזקה, צפופה ובטיחותית המונעת אפשרות של מגע ישיר בין כנפי המאוורר לבין אצבעות הידיים. בנוסף, המאווררים מיוצרים על בסיס מוט טלסקופי והם יעילים לפיזור אוויר בכל מתחם גדול או חדר סגור. הם מבטיחים משב רוח רענן ואפשר להתרשם מהם על בסיס מפרט טכני המתייחס לפרטים כגון קוטר, גובה וצבע.

עוד אפשרות אטרקטיבית לאוורור הבית היא באמצעות מאווררי תלייה. כאן הדגש הוא על חיסכון במקום ועל כיוון של ספקטרום האוויר למיקום מרכזי. מאווררי תליה מתאימים לבתים, משרדים, מחסנים, מפעלים וארגונים, הם אסתטיים מאוד וגם בהם משולבת רשת מתכת המונעת סכנה של תחיבת אצבעות. באופן עקרוני ניתן לבחור בין מאווררים בעלי זרוע מתכווננת, ניתנים לצידוד לצדדים, להעלאה או להורדה  ותוך הבטחת פעילות קלה, שקטה ונוחה.

המוצר האחרון בקטגוריה הזו הוא מערפלי מים. בניגוד למאווררים רגילים המציעים משבי רוח, מערפלי מים מתאימים לסביבה חיצונית או פנימית וגדולה. הם נפוצים בבתי עסק, מסעדות ובתי קפה אך בשנים האחרונות החלו לבלוט גם על רקע פתרונות עיצוב פנים ביתיים. יש להם מיכל מים של עשרות ליטרים, פונקציות של הפעלה במהירויות שונות ורשתות עשויות מתכת צבועה אפוקסי.

קולרים ומסכי אוויר

קטגוריה שנייה ולא פחות נפוצה של מוצרי אוורור ביתיים כוללת מצנני אוויר (קולרים) ומסכי אוויר. קולר הוא למעשה מערכת מים סגורה המחוברת למשאבה ייעודית. המשאבה מרטיבה את הפדים הממוקמים באופן אסטרטגי בתוך המכשיר, בעוד המאוורר אחראי על העברת האוויר הקר כלפי חוץ. מכשירי צינון וקולרים מורידים בממוצע 15 מעלות והם נחשבים פתרון אידיאלי עבור בתים פרטיים וגם חצרות, מרפסות, גגות וכן הלאה.

בכל הנוגע למסכי אוויר, היתרון הוא ייצוב הטמפרטורה הרצויה ותרומה לחיסכון ניכר בתצרוכת החשמל היומית והחודשית. מסך אוויר מונע בריחה של אוויר ממוזג והוא מייעל את הפוטנציאל של מערכות מיזוג. המאפיינים העיקריים של מסכי אוויר הם מספר מהירויות, שלט רחוק להפעלה נוחה, עמידה בתקנים בינלאומיים, גדלים שונים ואופן פעולה המבטיח הפרדה בין איזורים שונים בתוך הבית.

מטהרי אוויר אלקטרוניים

את הסקירה כדאי לסיים עם מוצר מפתיע שלא מוכר לרוב בעלי הבתים: מטהר אוויר אלקטרוני. גם כאן אפשר לבחור בין דגמים שונים ולהציב רשימה מוגדרת של צרכים ומטרות. אל ריח הוא לדוגמא מטהר אוויר אלקטרוני מהפכני, המיועד לסילוק של ריחות אדם וגזים. זהו מטהר אוויר יעיל המותקן במקומות בהם אין אפשרות להוציא את האוויר המסונן החוצה.

מי שמעדיף להשתמש במטהרי אוויר לצורך סינון אבק, אבקני פריחה, עובש, עשן סיגריות וכן הלאה יכול לבחור מטהר בעל מסננים רחיצים, או מתקן סינון אלקטרו סטטי.