אח שלו

אח שלו מגזין עיצוב מנטוק גלובס

קמין כסמל סטטוס

מיתוס נוסף נישבר,הקמין אינו עוד סמל סטאטוס שמתאים רק לבתים פרטיים. כיום ניתן להתקין קמין עם מערכת שפועלת על גז ולחמם גם דירות בבנייני מגורים והמחירים…יפתיעו גם אתכם.
חלמתם לשבת מחובקים ולהתכרבל סביב האח ביום גשם חורפי.
כיום הקמין נגיש לכל דירה,במחיר ריאלי,ידידותי בתפעול ותחזוקה.נתמקד בחומרי הסקה,גודל,עוצמה,סגנון עיצובי ונסמן וי על הקמין שהכי מתאים עבורכם .

הקמין הראשון שהשתמשו בו לחימום הבית פעל על שריפת גזעי עץ.מעליו הותקנה ארובה שינקה ופלטה את העשן מחוץ לחלל הבית(אויר/גז חם עולה כלפי מעלה).סוג של נוסטלגיה למרות שיש גם כיום אנשים שמעדיפים את ריח העץ השרוף ובוחרים בקמין עצים לחימום הבית הפרטי שלהם,בדרך כלל באזורים הקפואים והמושלגים. דרך אגב כקטע עיצובי עד היום משתמשים בערמת גזרי עץ לצד סוגי הקמינים השונים,גם אלה שאינם פועלים על עץ להסקה.
קמין הסולר היה נפוץ עד שמחירי המזות עלו.מצריך מיכל גדול שקבור עמוק באדמה וקרוב לחומה הקדמית של הבית בכדי ליצור נגישות למיכלית הסולר בעת מילוי המיכל.לכן מתאים לבתים פרטיים בלבד. הקמין הנפוץ כיום כפיתרון לחימום הבית ואו הדירה פועל על גז.חימום בקמין גז מהווה פיתרון חסכוני ועדיף על פני מזגן שמפזר אוויר חם אך יבש. הקמין מגיע במגוון רחב של גדלים,צורות וסגנונות בעל נוכחות בחלל הבית. ביקרתי באולם התצוגה של חברת ארטל בהוד השרון.

יצרנית ויבואנית של תנורי חימום.אעזור לכם לבחור את הקמין שמתאים לצרכים שלכם ולסגנון העיצובי של הדירה. את העשן מפנים מהדירה דרך ארובה שמחוברת לקמין מורכבת משני צינורות יניקה של אוויר צח וצינור פלטה של הגז השרוף כתוצאה מהבערה.שני הצינורות דורשים קידוח בקיר חיצוני של הדירה ולכן יש למקם את הקמין בקרבת קיר כזה. האוויר החם(הנפלט) עולה למעלה ומתנדף ללא הפרעה לדיירים בקומות העליונות.כאשר הקמין והארובה חשופים ולא בנויים וו מותקנים בתוך קיר,קיימת אפשרות לארובה אחת שמשלבת בתוכה את שתי הארובות הפלטה ויניקה יחדיו. חברת אורטל פיתחה פטנט רשום שמאפשר התקנה של קמין בכול מקום שנחפוץ בדירה.תהליך יניקת העשן שהקמין מייצר מתבצע בעזרת מפוח קטן ושקט וזאת דרך ארובה בקוטר 8 ס"מ המותקנת מתחת לריצוף הדירה ומחברת בין הקמין למפוח שמותקן בקיר חיצוני.יש לתכנון ולהתקין את הצנרת לפני ריצוף הדירה. הקמין בטיחותי אך צריך לקחת בחשבון שהזכוכית שמותקנת בחלק הקדמי שלו עמידה בפני חום אך לוהטת למגע.לכן יש להסביר ולהרחיק את הילדים.יש דרישה מהיצרנים לפתח אוויר צח 24 שעות לחלל שבוא מותקן הקמין.

בעת חיבור הגז לקמין,יש להשתמש בשירותיו של מתקין מוסמך ושימוש בחומר בערה (גז) מאושר ע"י חברת הגז.לא לשכוח נקודת שקע להצתה. הקמין הדירתי יעיל לחללים מ50-180 מ"ר.במזג האוויר הישראלי מדליקים את הקמין עם שקיעת השמש ועד לזמן שהולכים לישון.לקמין יש שעון טיימר ואפשר לתכנת שעות הדלקה קבועות,כמו למשל שעה לפני השעון המעורר ולהתעורר לבית חם.בעזרתו ניתן לתכנן את היום,השבוע והחודש לגבי מועדי עבודה של הקמין.ניתן לשלוט בעוצמת החום וזאת בעזרת הטרמוסטת בקמין. טווח המחירים לקמין שמיועד לדירה הינו 8000-20000 ₪ הכולל תכנון,יעוץ והתקנה. הקמין פרקטי וכלכלי בהשוואה למזגן בימי החורף הקרירים,בעל נוכחות עיצובית .המלצה שלי תרכשו אחד כזה כבר לפני החורף הקרוב.

קרדיט צלם:עודד סמדר